+90 (322) 233 83 83

MÜŞTERİ HİZMETLERİbandANASAYFA » ARAC-TAKIP-SISTEMLERI

Araç Takip Sistemleri

ARAÇ TAKİP SİSTEMİ NEDİR?

Araç Takip Sistemi

Araç takip sistemleri ülkemizde filo yönetim sistemleri, filo takip sistemleri ve gps araç takip sistemleri olarak da bilinmektedir. Bu sistemlerin genel prensibi araca takılan gps cihazları sayesinde alınan konum bilgisinin data hattı üzerinden gönderilmesine dayanır. Peki araç takip sistemi nasıl çalışıyor?

İlk olarak araç takip cihazları gps uydularından bulunduğu konumun koordinat bilgilerini almaktadır. Ardından gps uydularından alınan koordinat bilgileri ve araç takip cihaz özelliklerinin belirleyici olduğu diğer bilgiler(hız, sürücü, yakıt, ısı vb.) data hattı aracılığıyla sistemin çalıştığı sunuculara gönderiliyor.

Araç takip cihazlarının özellikleri tüm firmalarda hemen hemen aynı olduğu için, sistemlerin birbirine göre farklılıkları bu noktada başlıyor. Sunucuda verilerin ne kadar süre tutulacağı, bu verilerin işlenip araç takip sistemi aracılığıyla müşterilere nasıl sunulacağı, sisteminin çalışma hızı, araç takip sisteminin tasarımı gibi özellikler müşterilerin tercih farklılıklarını ortaya çıkarmaktadır. Kullanıcı dostu tasarımımızı deneyimlemek için bize ulaşın.

Araç takip sistemleri lojistik sektörüne bir çok kolaylık sağlamış olsa da günümüzde araç takip sistemlerinin gelişmesi gereken eksiklikleri göze çarpmaya başlamaktadır. Bu eksiklerin başında araç takip sistemi 'nin kullanımı için gerekli personel ihtiyacı ve personellerin bu sistemle ilgili eğitilmesi gelmektedir.

Günümüzde araç takip sistemlerinin en büyük problemi kurumsallaşmış firmaların müşteri taleplerine karşılık verememesi sebebi ile standartlaşmış genel bir yapıda hizmet verme zorunluluğu olmasıdır. Bu sistemlerin hitap ettiği sektörler arasında ihtiyaç farklılıkları bulunmasına rağmen firmalar bu ihtiyaçları karşılamakta zorluk çekmektedirler. Unutulmamalıdır ki müşteri taleplerinin karşılanamadığı sektörler yeniliklere ve yeni akımlara ihtiyaç duyacaklardır. Şirketimiz sektörde bulunan bu eksikliği gidermek için birincil ilkesini müşterilerimizin talepleri ve memnuniyeti olarak belirlemiştir.

Firmanızla ilgili araç takip sistemimize entegre olabilecek stratejik sorunlar, uzman kadromuzun tecrübesiyle hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacaktır. Ayrıca diğer yazılım ihtiyaçlarınızı bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Sizin istekleriniz bizim gerekliliklerimizdir!

meta kelimeler : adana araç takip sistemleri, adana güzergah sistemleri, filo takip sistemler, adana güvenlik sistemleri, meo bilişim

ebultenE-BÜLTEN

E-Bülten’e kayıt olun, fırsatları ve indirimleri kaçırmayın.

MEO BİLİŞİM

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2016 © Meo Bilişim Tüm Hakları Saklıdır.