+90 (322) 233 83 83

MÜŞTERİ HİZMETLERİbandANASAYFA » ALARM-SISTEMLERI

Alarm Sistemleri

Adana Alarm Paneli Alarm Paneli
Alarm sisteminin merkezidir. Tüm sistem bu panele bağlı olarak çalışır. Alarm paneli sistemin beynidir. Hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını ve ambulans ihtiyacı durumlarında algılanan sinyalleri anında Alarm İzleme Merkezine iletir. Alarm İzleme Merkezi olaya müdahale ederek can ve mal kaybını önler.
Adana Hareket Dedektörü (PIR) Hareket Dedektörü (PIR)
Ortamda meydana gelen hareketleri algılama üzerine devreye giren sistemin önemli elemanlarından biridir. Sistem aktif iken mekan içinde bir hareket olduğu takdirde Hareket Dedektörü bu hareketi derhal panele iletir. Kendi içinde hayvan algılamayan bir modeli de olup evcil hayvan bulunan mekanlarda kullanılır.
Adana Dış Ortam Hareket Dedektörü Dış Ortam Hareket Dedektörü
Mekanın dışındaki kritik bölgelere takılarak güvenliği sağlar. Isı ve harekete duyarlıdır.
Adana Alarm Şifre Paneli Şifre Paneli
Alarm sisteminin kontrol edildiği ünitedir. Şifre girilerek güvenlik sistemi devreye sokulur veya devreden çıkarılır. 
Stay/Away Mode (İçeride Dışarıda Modu): Alarm sistemi isteğe bağlı olarak gerekli kodlama ile aktif hale getirilir veya devreden çıkarılır. Örneğin bir işyeri açılırken devreden çıkarılabilir veya kapatıldığı zaman sistem tekrar devreye sokulabilir. 
By-Pass: Alarm sistemi aktif olarak çalışırken isteğe bağlı olarak bir süreliğine içerideki bir kapı veya pencereyi açabilmek için kullanılır. Bu kodlama ile o pencere ve kapıdaki alarm sistemi devre dışı bırakılır. 
Duress Code: Bu kodlama herhangi bir saldırganın, Alarmnet kullanıcısından silah zoruyla alarm istemini devreden çıkarmasını istediğinde kullanılır. Alarmnet kullanıcısı sisteme her zamanki şifresini değil de farklı bir şifre tuşlar. Bu şekilde sistem sessiz olarak alarm durumuna geçer ve polis gönderilir.
Master Code: Evlerde, işyerlerinde veya fabrikalarda aynı güvenlik sistemi maksimum 32 farklı kişi tarafından kullanılabilir. Bu durumda alarm sistemini kullanabilmesi için her kişiye farklı bir güvenlik şifresi verilir. Ancak Master Code şifresi sadece tek bir kişiye verilir. Gerekli durumlarda örneğin işyerinde eleman değişikliği söz konusu olduğunda bu kişi diğer kişi veya kişilerin giriş şifresini iptal edebilir.
 
Adana Duman Dedektörü Duman Dedektörü
Ortamdaki duman yoğunluğuna karşı hassastır. Belirli bir limitten sonra alarm durumuna geçer.
Adana Gaz Dedektörü Gaz Dedektörü
Özellikle mutfak, banyo gibi gaz kaçağının olabileceği noktalara yerleştirilen Gaz Dedektörü ortamda normalin üzerinde oluşan gaz yoğunluğunu tespit ederek alarm paneline gaz kaçağı uyarısı gönderir. Mekanın gaz kaçaklarına karşı güvenliğini sağlar.
Adana Manyetik Kontak Manyetik Kontak
Kapı pencere ve diğer açılan konumlarda güvenliği sağlar.
Adana Cam Kırılma Dedektörü Cam Kırılma Dedektörü
Cam kırılma sesine karşı duyarlıdır. Pencere veya kapı camı kırıldığında alarm durumuna geçer.
Adana Darbe Dedektörü Darbe Dedektörü
Duvara monte edilir. Darbe ve sarsıntılara karşı duyarlıdır. Duvar yıkılarak içeriye girilmesinin amaçlandığı durumlarda alarm durumuna geçer.
Adana Beam Dedektör Beam Dedektör
Korunacak alanda kızılötesi ışınlarla güvenliği sağlar. Dış ortam koşullarında çalışabilen yüksek kalite ve güvenlik standartlarında izinsiz girişleri mekana ulaşmadan tespit eden cihazlardır.
Adana Su Baskını Dedektörü Su Baskını Dedektörü
Su baskını durumunda alarm durumuna geçer.
Adana Panik Butonu Panik Butonu
Acil durumlarda Alarm İzleme Merkezine direk sinyal göndererek acil yardım isteyen kişisel güvenlik cihazıdır. (İsteğe göre sesli veya sessiz alarm vermek üzere programlanabilir.) Ayrıca polis, itfaiye veya ambulans çağrısı içinde programlanabilir.
Adana Dahili Alarm Sireni Dahili Siren
Alarm durumunda mekan içerisinde sesli uyarı yaparak tehlikeyi bildirir.
Adana Harici Alarm Sireni Harici Siren
Alarm aktif olduğunda mekanın dışında sesli ve ışıklı uyarı sağlar. Kablo kesilmesi, sökülme yada açılma durumlarında da devreye girer.
Adana Alarm Uzaktan Kumanda Uzaktan Kumanda
Dört işlevi vardır:
Ev İçi Kurulum: Şifre paneli kullanılmadan uzaktan kumanda ile ev içi kurulum yapılır. Alarm birimleri yarı pasif hale getirilir. 
Ev Dışı Kurulum: Şifre paneli kullanılmadan uzaktan kumanda ile ev dışı kurulum yapılır. Tüm alarm birimleri aktif duruma getirilir. 
İhtiyaç Anında Sireni Çaldırır.
Sistemi Devreden Çıkarır: Şifre panelinin kullanılmasına gerek kalmadan uzaktan kumandalı olarak Alarm Sistemini devreden çıkarır.
 
Adana Alarm Akü Akü
Elektrik kesintisi durumunda güvenlik sistemine gerekli olan enerjiyi sağlar.
  meta kelimeler : adana alarm sistemi, adana kablolu alarm sistemi, adana kablosuz alarm sistemi, adana alarm sistemleri, adana güvenlik sistemleri, meo bilişim


 

ebultenE-BÜLTEN

E-Bülten’e kayıt olun, fırsatları ve indirimleri kaçırmayın.

MEO BİLİŞİM

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2016 © Meo Bilişim Tüm Hakları Saklıdır.